Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
Svícení a turistické doplňky

Recenze čelovky Fenix HL22. Maximum výkonu z jedné tužkové baterie

Všetka česť pred čelovkami Fénix (tieto aspoň na rozdiel od Petzlu naozaj svietia), ale písať, že je to jedna z najvýkonnejších na 1xAA, to je zvrhlosť na druhú... Čo zebra????? Páni redaktori teda sorry, ale máte vážne medzery!
22. 02. 2014, 19:17:54
Ano máte pravdu, děkuji za upozornění. Nejvýkonnější není. Jak uvádíte např. Zebralight H502 nabízí na 1x AA až 260 lm. Nenapadlo mě zkontrolovat při psaní textu jak je na tom aktuálně Zebra. Ne vždy se podaří podchytit vše. I proto byl text formulován a uvozen výrazem "pravděpodobně". Text jsme opravili, aby nebyl zavádějící.
03. 04. 2014, 00:45:19
Hana
Hana

Dobrý den, mně tedy tato čelovka také nevyhovovala. Kamarádka i pak doporučila tuto skvělou čelovku: http://www.eneshop.cz/celovka-fenix-hl35 je kvalitní a za přijatelnou cenu. Tudíž mohu jedině dál chválit a doporučovat.

14. 07. 2017, 09:45:45
Musím kriticky posúdiť spoľahlivosť. Fénix má v HL22 jednu konštrukčnú vadu. Kontakt z plus pólu batérie ide priamo na hliník viečka. Každý elektrikár vie, že hliník ako kontakt je totálne nespoľahlivý vďaka oxidom. Najskôr začal premenlivo slabnúť max výkon, potom aj stredný, až začalo postupné preblikávanie, až vypnutie. Krátkodobo pomôže otáčanie viečka (povoliť-dotiahnuť), ale jav sa zvykne opakovať. Skúsil som pridať do viečka platničku-kruh z tenkého medeného (príp mosadz, nikel) plechu, ktorý priamo spojí po dotiahnutí plus pól s okrajom púzdra. Kontakt Cu-Al nie je až tak kritický, lebo silným tlakom pri dotiahnutí je dostatočný a trením sa čistí. Plech by mal byť tenký (0,1 - 0,2mm) a priemer natesno, aby nevypadával von pri odskrutkovaní viečka. Ale pozor !! Systém nie je potom chránený proti opačnému vloženiu batérie. Firme ako Fenix by sa takéto veci nemali stávať.
18. 12. 2014, 10:59:17
David
David
V tom případě mají tuto "konstrukční vadu" všechny svítilny s tělem ze slitiny hliníku. Dělají to tak všichni výrobci výkonných svítilen a kupodivu to funguje. Možná se ti tam dostala jen nějaká špína ze zaprasené baterie, stačí očistit vatičkou...
28. 04. 2015, 20:31:38

Davide, myslel som kontakt medzi pólom batérie a hliníkom viečka. Dve plochy, ktoré sa velmi trením nečistia. Skús mi poslať iný typ, ktorý to má takto riešené. Skoro všade to ide cez pružné ploché kontakty, alebo špirálovú pružinu a až tie sú upevnené v hliníku. Kontakty sú mosadzné, zliatiny bronzu, atd...Ostatné spoje na Al puzdre nerobia problémy. Môj systém z medenou platničkou zatiaľ funguje a dosť často mením batérie. Inak som elektro ing., stará škola - praktik a učil som na elektro-fakulte. Pri výskume som musel riešiť aj kopu kontaktných problémov, vatička väčšinou nestačila.
14. 05. 2015, 21:26:33
Ešte doplním. Problémy sa prejavili asi po 4 mesiacoch používania, samozrejme všetko prebiehalo s čerstvými (nabitými) NiMH GP akumulátormi. Vyskúšal som viac kusov aku. Systém s medenou platničkou zatiaľ (asi 4 akcie) funguje.
18. 12. 2014, 11:08:45

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze