Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
Outdoorové vybavení (starší diskuse)

Recenze Marmot Isotherm. Lehká zateplovací bunda na bázi softshellky.

Vojta.h
Vojta.h
Za 1. To ze se vodeodolnost zatim nepodarilo prokazat znamena ze jste v ni behem tech 2 mesicu nezmokli a nebo neni vodeodolna ? Za 2. Jaka je mechanicka odolnost vnejsiho materialu ? Zkouseli jste prolezani kracim ci lezeni kominu na skale ? To ze psat co je recenze a tim omlouvat svoji neuplnou praci je asi zbytecne . Ja si recenzi predstavuju tak, ze na konci testu je z testovaneho kusu jen hadr k nepouziti, pak mohu hodnotit !
30. 05. 2014, 14:39:39
Petr
Petr
ne vse musis rozdrbat na padrt aby jsi to otestoval...spousta veci taky uzivanim proste znehodnotit nejde,mimoto jestli chces lezt komin v bunde typu "Lehká zateplovací bunda na bázi softshellky." tak mas ve vyberu svrsku na aktivity taky trochu chaos...
30. 05. 2014, 17:16:26
Pro Vojtu: 1) V bundě jsem během zimy nezmoknul. Nicméně několikrát byla především v Krkonoších taková plýskanice, že bych to skoro i jako déšť považoval. Teplota okolo nuly, vysoká vlhkost, takže sněží až skoro prší a na bundě vločky tají. Nesnažil jsem se v tom zmoknout na kost a pak kráčet v mokrém, vzal jsem přes to harshell. Ani ta bunda do deště není určená. Nicméně hodinku dvě v té slotě jsem s tím šel a bunda nic dovnitř nepustila, izolace pak byla vlhká, ale to nebylo jenom kvůli srážkám ale také pocení. Nicméně bunda obstála. Rozhodně to ale není žádná náhrada nepropro bundy! Stejně tak jako softshellka není. 2) Materiál působí opravdu slabě. Je lehkej, krásně dejchá, ale troufám si tvrdit že po prvním vylezeném komínu v Ádru by byl s Isothermou amen, na to pozor. Jezdil jsem s bundou na kole (super, ale na MTB jsem se bál že snadnu a zničím ji) a chodil na skialpech a vše OK. Na lezení bych asi právě kvůli slabému materiálu nedoporučoval. Recenze je zkrátka na Světě outdooru něco jiného než test a proto na to upozorňuji, na nic se nevymlouvám. Pro Martina: 1) hmotnost jsem zvážil, je to 294 g ve velikosti M - podle mého názoru super 2) zkoušel jsem gramáž dohledat, bezúspěšně. 3) co se týká vnitřního materiálu, konzultoval jsem to s dovozcem a nic nenasvědčuje tomu, že by to mělo nějaký zvláštní důvod. nebylo by to poprvé, kdy se Svět outdooru podílel na vylepšení modelu dané značky pro další sezonu, tak uvidíme jak tomu bude u Isothermy. 4) nemyslím si že se podle toho dá tak docela řídit, nicméně pro vaší informaci 175cm/ 74 kg. ještě k tomu můžu přidat "opičí index" a další "moje parametry", pokud si budete přát ;-). ale spíš bych vyrazil tu bundu vyskoušet...
04. 06. 2014, 16:27:02
Martin
Martin
Od recenzenta nevyžaduji roztrhání výrobku, ale přesto by určitě neuškodilo uvést pár dalších věcí: 1) hmotnost bundy (reálná hmotnost se od té udávané občas liší, navíc nízkou hmotnost udáváte jako jednu z hlavních předností) 2) gramáž izolace Polartec Alpha (ideálně i pocitové srovnání vůči častým izolacím typu Prilaft Sport 60/100 g/m^2) 3) detaily o vnitřním materiálu. Kromě prodyšnější (světlé části) je zbytek z Pertexu? A proč tedy není celý vnitřek z toho prodyšnějšího a příjemnějšího mateiálu (klidně se zeptat výrobce) 4) obecně by se dala uvádět velikost testovaného výrobku a výška a váha recenzenta, ať mají fotky, kde je vidět, jak bunda sedí, větší vypovídající hodnotu
31. 05. 2014, 15:32:31

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze