Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
Outdoorové vybavení (starší diskuse)

Výběr Světa outdooru: nejpovedenější vybavení, které prošlo redakčními testy

Gate
Gate
No tak tohle mě fakt pobavilo. 1. Nadpis o nejlepším vybavení, které prošlo redakčními testy mě celkem zaujal, ale po rozbalení koukám, že testem prošlo pouze jistítko... 2. Píšete, že při výběru výrobků do tohoto "výběru" berete v potaz především osobní dlouhodou zkušenost členů testovacího týmu. Pokud se jedná o dlouhodobou zkušenost, proč nevyšel test, ale pouze recenze? 3. Lehátko Therm a Rest Luxury Ultra-Lite: Spal na tomto lehátku vůbec někdo z vašeho "testovacího" týmu? Kolik nocí? Proč není v recenzi zmíněná ani jediná osobní zkušenost jak se na něm spalo? Proč tam není ani jedna fotka z praktického použití? 4. Recenze nízkých a zvýšených bot adidas Terrex Fast X GTX - z tohoto víceméně reklamního článku mám zas jen pocit, že ty boty nikdo nikde pořádně neměl, ale tak aspoň 2 fotky v terénu jste udělali :D 5.Warmpeace Sneaker - zas nevidím žádnou osobní zkušenost, přijde mi, že jen výrobky popíšete, nafotíte a recenze je tu... 6. Montane Further Faster Neo - tady sami uvádíte, že bunaa do recenze je nošená max 1 měsíc - to je podle Vás dlouhodobá zkušenost??? Přijde mi, že tímto článkem jste se jen snažili zaplnit místo na webu, ale uvědomte si, že takhle svoje čtenáře spíš ztrácíte...
28. 11. 2013, 15:35:34
Sir
Sir
Řekl bych, že fotky a údaje jsou z vydaných recenzí (vydaných po krátkém vyzkoušení), ale nejspíš ty věci testerovi zůstali, na základě čehož odvodili stav po delším užívání.
28. 11. 2013, 16:30:26
Je to přesně tak jak píšete. Výběr vychází zejména z následných zkušeností z praxe, přičemž největší slovo (nominační) má vlastník/nositel/uživatel té věci, ale zároveň se k tomu vyjadřují i ostatní členové redakce, kteří s daným výrobkem mají často také zkušenost, byť třeba ne tak dlouhodobou.
29. 11. 2013, 18:05:58
Warmpeace Sneaker (tu starší verzi) nosím od ledna 2009 při mnoha příležitostech, zejména jako střední nebo i svrchní vrstvu při chladnějším počasí a nedám na tuhle strečovku dopustit. Dodnes spolehlivě slouží a patří k mým nejoblíbenějším kouskům oblečení. Je to taková druhá kůže. A ještě odpověď na oblíbenou otázku "proč nevyšel test?", resp. otázky typu "proč jste ten batoh pořádně dva roky neotestovali a pak nenapsali pořádný report?". Je to jednoduché. V dnešní době, často už za půl roku, rok, není daný výrobek v prodeji a nemá valný smysl pracně psát test něčeho co už v podstatě ani není na trhu. To už málokoho zajímá. Bohužel taková je dnešní doba, dva protipóly jdoucí proti sobě - denně jsou představovány nové výrobky, co půl roku nové kolekce, ale každý se pídí po dlouhodobých a tím pádem více relevantních zkušenostech, které nakonec ani nemá možnost uplatnit.
29. 11. 2013, 18:16:17
Gate
Gate
Petr Macháček: Aha, tak snad bude ta doporučovaná novější verze stejně kvalitní, i když je z jiného materiálu, díky kterému klesla cena, jak se můžeme dočíst... Můžete mi prosím tedy jako autor recenze a tudíž nejspíše i vlastník/nositel/uživatel lehátka Therm a Rest Luxury Ultra-Lite zodpovědět na výše uvedené dotazy: Spal na tomto lehátku vůbec někdo z vašeho "testovacího" týmu? Kolik nocí? Proč není v recenzi zmíněná ani jediná osobní zkušenost jak se na něm spalo? Proč tam není ani jedna fotka z praktického použití, můžete jí tam případně doplnit? Podobný dotaz už v minulosti u lehátka byl, ale nějak se ztratil... Ocením samozřejmě všechny poznatky z následného používání :o)
29. 11. 2013, 19:42:19
Boty Terrex Fast GTX mám od října 2012 dodneška. Ušel jsem v nich několik set kilometrů, na nohou jsem je měl cca 50 dní (často i ve městě), vyšel jsem v nich několik D/E ferrat. Tedy jsem je testoval docela hodně. Osvědčily se. Možná to v těch recenzích není nijak moc vidět, jakou osobní zkušenost s těmi výrobky máme. Ne každý výrobek jsme ale ověřovali tolik jako tyto boty, to je pravda. Nicméně, zkušený tester, který nosí bundu měsíc, pozná mnohé.
28. 11. 2013, 17:19:11
Gate
Gate
Pokud jste je testoval od října 2012, tak nechápu proč v červnu 2013 vyšla takto hubená recenze? A proč jste ji nenapsal vy místo pana Hotmara, jelikož z jeho textu moc necítím, že by tyto boty nosil... Neměl by poloviční majitel Světa outdooru jít příkladem? :o) Právě že není a recenze se podobají PR článkům víc než je zdrávo :o/
28. 11. 2013, 18:17:12
Každopádně bych chtěl čtenáře ujistit, že počítáme v příštím roce s tím, že budeme jednotlivým recenzím a testům věnovat více času. Letos jsme spouštěli tištěný Svět outdooru a práce s tím bylo až nad hlavu. Nyní je časopis dobře zaběhlý a stabilizovaný, takže se můžeme na recenze více soustředit. Každopádně platí a platilo: dobrý výsledek recenze/testu si nelze žádným způsobem koupit. Což potvrdí nejeden náš inzerent ... mnozí by totiž chtěli, abychom recenze psali mnohem pozitivněji a nezmiňovali se tolik o nedostatcích. Což ale nejde. Je to tak asi vždy: výrobci/dovozci se zdá text příliš kritický a nedostatečně pochvalný; konkurentům zase naopak. K tématu recenzí bychom uvítali náměty čtenářů, jaké typy výrobků by vás nejvíce pro testování zajímaly? Na jaké produkty se máme zaměřit?
28. 11. 2013, 19:00:15
Petra
Petra
No to by bylo myslím vhodné, schválně jsem se koukla na počty testů letos a loni, které jsou uvedeny v rubrice testy. Loni 49 testů, letos 22 testů. Z toho 18 testů vyšlo v první polovině roku!, kdy začal vycházet časopis, jak píšete, v druhé polovině roku už se na webu objevují skoro jen recenze z časopisu, takže trend je zatím dost sestupný. Recenze psát pozitivněji??? To už doufám nejde.
29. 11. 2013, 12:07:11
Petro, že v poslední době bylo méně testů vím a jak psal David, toto se změní. Dokonce to nebude až v příštím roce, ale už od příštího týdne začnou testy více přibývat, můžete se pro začátek těšit na test pohorek Keen Gypsum (oceněných výše) a nové čelovky Silva Trail Speed Elite. Do konce roku pak budou nejspíše hotové další tři testy a během ledna a února dalších sedm. Gate: Výbava která je v testech a recenzích po publikaci nekončí nikde v depozitáři, ale dotyční testeři ji nadále používají. Zkušenosti nabyté po publikaci testu/recenze se do Výběru taktéž promítají.
29. 11. 2013, 13:04:44
Gate
Gate
Tak kde jsou ty slibované testy? Do konce roku nevyšel ani jeden z těch 3 dalších slibovaných a v lednu pouze 1? A proč je Výběr světa outdooru uveden jako vydaný 9.1., když vyšel už v listopadu? Copak není spousta výrobků o kterých by se dalo ještě napsat? Např. nedávno tu někdo doporučoval, abyste se zaměřili spíše na levnější vybavení, ale tento příspěvek zmizel, ačkoli to byla rada, o které jak píšete máte zájem... Stále sem jednou za čas nakouknu, ale poslední dobou už to opravdu ztrácí smysl :o( A ještě k minulým příspěvků... mrzí mě že pan Macháček ani nikdo jiný z redakce neodpověděl na dotazy ohledně lehátka Therm a Rest.
31. 01. 2014, 11:32:34
Slibované testy zde: čelovka Silva: http://www.svetoutdooru.cz/sviceni-technika-nastroje/14447-test-celovky-silva-trail-speed-elite/ ; čelovka Fenix: http://www.svetoutdooru.cz/testy/14497-prvni-zkusenosti-s-celovkou-fenix-hp15/ boty Keen Gypsum: http://www.svetoutdooru.cz/testy/14462-test-trekovych-bot-keen-gypsum-mid-lady/ ; sportkamera Garmin Virb: http://www.svetoutdooru.cz/testy/14631-test-sportkamery-garmin-virbelite/ . Řada dalších testů je na cestě. Výběr Světa outdooru je zajímavý článek s vysokou čteností, proto jsem jej vrátil na homepage. Bohužel redakční systém nedovoluje jinou možnost než změnu data vydání. Komentář ohledně testů levného vybavení si nepamatuji, nicméně diskuse jsou mopderované a pokud jsopu komentáře urážlivé či zcela mimo téma článku jsou smazány. Pokud Gate chcete nadále diskutovat na obecné úrovni, mimo téma článku o nej vybavením, založte prosím samostatné vlákno na OutdoorForum.cz. Díky.
08. 02. 2014, 21:40:59
Za 15 let kdy se pohybuji v oblasti vybavení jsem už rezignoval na to pořád někomu vysvětlovat a obhajovat se, že o tom něco vím a že jsem ty výrobky zkoušel a nejsem výrobcem uplacený a že nemám někde ulité miliony, ketré= bych za to měl dostávat ...kdo něvěří, neuvěří ani po vysvětlení a najde 10 dalších důvodů, že by to šlo udělat jinak a lépe. Ano šlo, internet je volné médium tak má možnost. Ad lehátko - když už o něčem píšem tak opravdu překvapivě spal a nejen jeden člověk, zrovna karimatky obecně se testují dobře a jednoduše, u lehátka je to zajímavý koncept - "zprůměruje" nerovnost terénu a místo na spaní je víc rovné než k pěnovky nebo samonafukovačky a nehoupe se jako málo nafouklá nafukovačka, která taky umí vyronvat hrby. Lehátko je větší při složení a není ani příliš lehké a ani izolace od chladu není nic moc, což v létě nevadí a na sníh stejně není určena - podpěry by se zabořily. Jinak u testování to není jen o tomto výrobku v testu, ale i o sledování jak výrobcek funguje jinde. Je to taková profesionální deformace kdy u všech známých víte co mají za výrobky, jak dlouho a jak intenzivně je používají a jak jsou spokojeni stejně jako v lese v bahně nestopujete zvěř, ale díváte se do stop v bahně a ríkýte vibram meindl multigriff, vibram clusatz, vibram foura, boreal, koflach, scarpa ...Ostaně zrovna lehátko si jeden můj kamarád pořídil a je nadšený - používá ho na k cestování na motorce takže mu nevadí velikost, váha ani to že v zimně to není ono, ale libuje si že není tolik rozlámaný a za x nocí co na něm za loňskou sezónu ležel nedošlo k žádnému poškození - ani tkaniny ani prutů nebo nožiček.
07. 02. 2014, 14:33:44

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze