Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
Batohy

Batoh na lyže i na snowboard - recenze batohu Osprey Kamber 32

Lju
Lju

Přes čtyři tisíce za malý 32litrový batůžek? To už jako že je docela dost, nemyslíte? Já vím, že je to relativní, pro někoho je to drobnost, ale finance by měly trochu odpovídat tomu co dostanu...

14. 02. 2017, 07:51:19
Jirka V.
Jirka V.

Vetsina batuhu od Ospray jsou tezke (tento 1,5 kg) a maji spostu neprktickych sarapaticek. Nechapu proc neni objektivne zhodnoceno.

16. 02. 2017, 20:24:23
jan_pala
Jan

Co je u tohoto batohu "nepraktická sarapatička"? Zarytý skialpinista by tak možná mohl zhodnotit snahu výrobce o univerzálnost, tj. možnost připevnění snb, sněžnic, apod.

Co se týká hmotnosti batohu - záleží na osobních preferencích, pokud se má porovnávat ultralight batoh blížící se závodnímu s batohem, který je v některých ohledech subjektivně naddimenzován proto, aby vydržel dlouhodobou zátěž (viz výztuhy pro lyže, apod.), tak je tento Osprey samozřejmě těžší.

17. 02. 2017, 09:25:24
Petr
Petr

Až bude někdy dolar zase za 16.5 Kč, dostaneš svou optimální cenu......... Tak si ho prostě nekupuj:-)

08. 03. 2017, 01:52:52
Lenka K.
Lenka K.

Jak se da udelat skialpovy batoh z poradneho materialu a se vsemi potrebnymi sarapatickami, aniz by se to negativne projevilo na vaze, ukazoval driv Lowe Alpine, napr. SnowStorm 27, ktery velikosti odpovida recenzovanemu batohu (LA jsou spis vetsi), vazi 990g a ma vse, co potrebujesL: upeveni lyzi vepredu i na boku, extra fach na lavinovou vybavu, druhy zip na zadech.

Kamber ma vsude mozne extra material, ktery je tezky a pro normalni skialpovani (denni tury plus prechody s ubytovanim na chalupach) nepotrebny. Jako ukazka slouzi masivni bederak, ktery by byl nutny u nakladu tak nad 20kg, coz samozrejme v tomhle batohu nikdy nosit nebudes, ani kdyz na nej das 5kg lyze + 3 kg skialp. boty.

Osprey navic umi udelat batohy relativne lehke, mam od nich na MTB prejezdy Escapist 25, ktery nejen rozumne vazi (985g), ale zaroven perfektne sedi.

Ale kdyz nekdo rad vlaci po kopcich extra kila -- s temi se totiz skvele lyzuje ;) -- proc ne.

Howgh,

Lenka K.

17. 02. 2017, 09:53:33
jan_pala
Jan

Dobře, takže "nepraktickou sarapatičkou" je "masivní bederák", ale rád bych se dozvěděl, co je to "všude možné extra materiál"?

17. 02. 2017, 12:05:32
Lenka
Lenka

Treba ta masivni deska ci co to je na predni strane batohu ...

17. 02. 2017, 16:56:49
Nikolas
Nikolas
Máte někdo zkušenosti s batohy Ferrino?Sháním nějaký lehký do 30l na skialping, velmi mě zaujal linx 25, máte ho někdo??
09. 11. 2017, 22:31:09
Patriik
Patriik
od ferrina mám batoh na turistiku i do hor jsem s ním maximálně spokojen.
11. 11. 2017, 22:23:20
Honza
Honza
Ten linx 25 vypadá dobře, i za tu cenu, já bych ale potřeboval něco trochu většího, třeba ferrino safe 30, na freeride musí být ideální.
15. 11. 2017, 20:55:43

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze