Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Aktuální číslo Svět outdooru 4/2016 ke stažení

V posledním čísle Světa outdooru 2016 se podíváme na skialpy, sněžnice i běžky. Pokud se na zimu neukládáte k zimnímu spánku a vyrážíte na hory, tohle čtení by vám nemělo uniknout! 

Titulní strana Světa outdooru 4/2016.

 


STÁHNĚTE SI PDF VERZI SVĚTA OUTDOORU 4/2016


SKIALP

Ve Světě outdooru 4/2016 jsme přichystali tipy na skialp v zajímavých i exotických destinacích, jako je Írán, Norsko nebo ruský Kavkaz. Za heliskiingem se vypravíme do prašanem pokryté Britské Kolumbie. Pokud vás zajímá jízda volným terénem, nechte si od horského vůdce Karla Kříže poradit, jak a kde s freeridem začít. Upozorní také na nejčastější chyby začátečníků.

BĚŽKY

Zaměříme se i na běžky – kromě tipů na trasy v Jizerkách, Krušných horách na Vysočině nebo v Beskydech a Javorníkách na Valašsku poradíme i s přípravou na dálkový lauf. Představíme vám také nejhezčí dálkové běhy na lyžích v Evropě i ve světě.

SNĚŽNICE

Pokud jste fandou putování zasněženou krajinou na sněžnicích, načerpáte tipy na tři víkendové výpravy v rakouských Alpách. Horská průvodkyně UIMLA Marie Lollok Klementová nám doporučí své ověřené víkendové tipy na sněžnice v Totes Gebirge, Raxalpe nebo Vysokých Taurách.

CESTY

Za trekováním se vypravíme doslova na druhou stranu světa na Nový Zéland. A protože je to země zaslíbená outdooru, vydat se můžete na treky, pádlovat v zátokách podél pobřeží nebo po řekách skrz neprostupnou džungli ve vnitrozemí a vyzkoušet si i nějakou tu adrenalinovou aktivitu. Pokud tedy patří mezi vaše tajné sny, nenechte si tuhle outdoorovou mozaiku s nádhernými panoramatickými fotkami ujít.

OSOBNOST

Ze zajímavých osobností se můžete těšit na rozhovory s ostříleným extrémním bikerem Janem Kopkou, který má za sebou závody v drsných mrazech Aljašky, v pouštních oblastech Austrálie nebo Maroka, stepích Mongolska nebo horách Kanady. Na Aljašce ho okouzlil život místních indiánů, který mu často přijde daleko smysluplnější, než život obklopený všemi „výdobytky“ civilizace.

EXPEDICE

Těšit se můžete i na odlehčený rozhovor se členy expedice SKI Nošak. Zdeňkovi „Háčkovi“ Hákovi se dokonce podařilo sjet nejvyšší vrchol Afghánistánu na lyžích – jako prvnímu Čechovi a druhému člověku v historii! Podíváme se ale i na osmitisícovku. Konkrétně se vypravíme na Čo Oju, kam se na podzim vypravila česká expedice včetně nevidomého horolezce Honzy Říhy. Na to, jak probíhá taková nevšední expedice, jsme se zeptali Libora Uhra.

VYBAVENÍ

Nenechte si ujít článek o novinkáchlavinové výbavě, co rok se vývoj šikovných lavinových batohů a dalšího vybavení posouvá mílovými kroky. Testovací tým měl celý podzim napilno a prověřoval 24 kousků vybavení. Jak se nám osvědčily, se dozvíte v nezávislých recenzích.

Časopis až do schránky s předplatným

 

Předplaťte si časopis 4x ročně až do schránky od 95 Kč na rok!

 

Tištěnou verzi časopisu najdete po dobu zhruba měsíce od vydání také na našich distribučních místech: řazené dle názvu nebo lokality (PDF ke stažení).


22.04.2015,


• SVĚT OUTDOORU KE STAŽENÍ

Titulní strana Světa outdooru 4/2016.

Stáhněte si časopis Svět outdooru 4/2016!

- Skialp v Norsku, Íránu a na Kavkaze

- Jizerky, Krušné hory, Vysočina, Javorníky a Beskydy na běžkách

- Extrémní biker Jan Kopka

- Novinky v lavinové výbavě

- Outdoorový Nový Zéland